Archiwum numerów

    Od redakcji

    Autor : Lena Karyś
    1 minuta czytania

    Większość z nas chce odmienić swoje życie wraz z nadejściem 1 stycznia. Czy Wy też zaczęliście 2024 rok z listą zadań do wykonania? No i najważniejsze, ile osób wytrwa w tych postanowieniach?

    Za nami czas wielkich postanowień noworocznych. Moglibyśmy zadać sobie pytanie: dlaczego akurat zaczynamy 1 stycznia? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nasza podświadomość lubi opierać się na symbolach. Potrzebujemy jasnych granic. Oddzielenia grubą kreską starego roku, starych przyzwyczajeń, aby rozpocząć nowy etap. Graniczna data wspiera naszą dyscyplinę i silną wolę 😊.

    W badaniach przeprowadzonych przez Forbes Health/OnePoll przyjrzano się bliżej tematowi postanowień noworocznych. Okazało się, że najczęściej wybieranym celem na 2024 rok było zwiększenie aktywności sportowej. Swoją drogą już od kilku lat zauważalny jest wzrost sprzedaży karnetów na siłownię na początku roku. Z biegiem miesięcy statystyka konsekwentnie spada…

    I tak jak spada sprzedaż karnetów sportowych, tak samo spada motywacja do realizacji postanowień noworocznych. Co ciekawe, 17 stycznia jest uznawany za dzień porzucenia postanowień noworocznych. Inne źródła podają drugi piątek stycznia jako dzień rezygnacji. I dlatego warto się zastanowić: czy naprawdę musimy czekać do 1 stycznia, aby zmienić coś w swoim życiu? W końcu każdego dnia możemy zacząć pracę nad sobą. Jak to zrobić? Zacząć od małych kroków.

    Tym małym, ale bardzo ważnym krokiem będzie na przykład zadbanie o swoje zdrowie i profilaktykę. Odkładanie badań na bliżej nieokreślony termin nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego W regularnych badaniach pomocny jest nasz Program Badamy Geny. Lepiej wiedzieć i działać.

    Zastanawiacie się, jak oceniają Was na rynku pracy? Nie wiecie, co zrobić, aby zadbać o swój zawodowy wizerunek?  Sprawdźcie, jak budować swoją markę i prowadzić konto na Linkedlnie.

    A jeśli jeszcze każdego dnia małymi gestami pomożecie komuś, na przykład dzieciom… przekazując 1,5% swojego podatku dzieciom…

    Bycie lepszą wersją siebie naprawdę nie musi być trudne 😊
    Dobrego roku!

    Lena Karyś, Pion CEO