Archiwum numerów

    Ruszaj się albo zacznijpracować na... stojąco

    Po godzinach Autor : Anita Zabojszcz 2 minuty czytania

    Większość nas pracuje, siedząc wiele godzin przy komputerze. Przy biurku lub na kanapie spędzamy minimum 8 godzin dziennie. Niestety, długie siedzenie w jednej pozycji fatalnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego proponujemy Aktywną przerwę w pracy.

    Pomiędzy mnóstwem spotkań online, telefonów, e-maili oraz innych obowiązków zawodowych znajdź chwilę dla siebie i zrób coś dla swojego ciała. Wykonanie kilku prostych ćwiczeń pozwoli Ci rozluźnić ramiona, kark oraz plecy. Skorzystaj z krótkich filmików przygotowanych przez instruktorki z Mocodajni. Zajęcia w katowickiej sali Mocodajnia, niestety, zostały wstrzymane ze względu na pandemię. Dlatego wraz z pozostałymi instruktorkami, które na co dzień są pracowniczkami ING, nakręciłyśmy krótkie 3-, 4-minutowe filmiki z propozycjami ćwiczeń.

    Czas na aktywną przerwę w „siedzącej” pracy. Zdjęcia z planu jednego z naszych filmów z propozycjami ćwiczeń.

    Zapisz się na aktywną przerwę

    Jeśli to zrobisz, codziennie w Twoim kalendarzu o określonej godzinie pojawi się informacja o krótkiej przerwie na ćwiczenia. Możesz tą przerwą dowolnie sterować, przesuwać według uznania. I poćwiczyć w wolnej chwili, zarówno w trakcie, jak i po pracy. Ćwiczenia są bardzo proste i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Od ćwiczeń przy biurku po ćwiczenia oddechowe, a w kolejnej serii będą to aktywności z tanecznym krokiem.
     

    Im częściej się ruszasz i robisz przerwy w pracy, tym lepiej. Optymalny jest tryb: 30 minut pracy, 2 minuty ruchu.

    Zachęcamy do Aktywnej przerwy!

    Pamiętaj, najgorsze, co możesz zrobić, to spędzić cały dzień pracy w jednej pozycji!

    Postaraj się tego nie robić. Im częściej się ruszysz i zmienisz pozycję podczas pracy, tym lepiej. Spróbuj pracować w trybie 30/2, czyli 30 minut siedzenia i co najmniej 2 minuty ruchu. Zacznij pracować na stojąco. Jeśli tylko masz możliwość, korzystaj ze stojącego biurka.

    Anita Zabojszcz, instruktorka w Mocodajni, na co dzień pracuje w Zespole BHP i Ochrony Środowiska.