Pierwsza konferencjasieci pracowniczej Kobiety INGInspiracja, motywacja, wsparcie
Już dwa miesiące minęły od pierwszej konferencji sieci pracowniczej Kobiety ING, która odbyła się 3 kwietnia, a wciąż do niej wracamy. To nie zaskakuje, było to bowiem duże przedsięwzięcie – pełne inspiracji, planów i ważnych rozmów.
W pierwszej części spotkania sponsorka sieci Bożena Graczyk wspólnie z liderką sieci Karoliną Bizub opowiedziały o misji sieci Kobiety ING. Zwróciły uwagę na to, że sieć jest miejscem propagowania wartości różnorodności, włączania i rozwoju osobistego. Podkreśliły, jak istotne jest wzmacnianie umiejętności biznesowych, ale także rozwijanie pewności siebie i wspieranie kompetencji przywódczych.
Streamy, które tworzą sieć
W kolejnej części konferencji mogliśmy zapoznać się z najbliższymi działaniami poszczególnych streamów sieci:
- Paulina Skoczyńska – koordynatorka streamu „Łączymy ludzi” – opowiedziała o tym, jak ważna jest przestrzeń do współpracy. Jednymi z kluczowych działań streamu będzie poszukiwanie i angażowanie osób sojuszniczych oraz poszerzanie relacji z innymi sieciami pracowniczymi w Polsce i na świecie.
- Andżelika Zdrojewska, w zastępstwie Urszuli Czaplarskiej, koordynatorki streamu „Rozwój nie ma wieku”, przybliżyła plany zespołu. Jednym z podstawowych zadań w najbliższym czasie będzie wspieranie kobiet w budowaniu marki osobistej bez względu na wiek i etap kariery zawodowej.
- Anita Kowoll, koordynatorka streamu „Budujemy pewność siebie” podczas swojego wystąpienia podkreślała, jak ważne jest zaangażowanie się w sieci i wzajemne wsparcie oraz inspirowanie uczestniczek do stałego samorozwoju.
- Beata Strzelczyk, koordynatorka streamu „Wspieramy rodzicielstwo” mówiła o głównych wyzwaniach i propozycjach inicjatyw skierowanych do rodziców, których w naszej organizacji jest aż 4,5 tysiąca.
Inspiracja w drodze do sukcesu
Po prezentacji szczegółów działania samej sieci scenę oddaliśmy naszym gościniom. Były nimi inspirujące ekspertki na co dzień wspierające inicjatywy związane ze wzmacnianiem pozycji kobiet, czyli:
- Agnieszka Kulas – Managing Director & Partner w Boston Consulting Group (BCG) Warszawa. Prowadzi też Women @ BCG w Polsce;
- Katarzyna Rozenfeld – członkini Stowarzyszenia LiderShe, fundatorka i członkini zarządu Fundacji Effectus Papilionis Foundation. Inicjatorka kampanii „Kobiety na wybory”. Partner w Roseweald. Executive coach i mentor, przewodnicząca Rady Nadzorczej Fundacji Instytut Mindset i spółki celowej funduszu abrdn;
- Monika Jezierska, PhD, FCCA – partnerka w EY Consulting w regionie CESA odpowiadająca za zarządzanie ryzykiem i jakością, liderka DE&I. Członkini zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz zarządu brukselskiej European Women on Boards (EWOB).
Nasze prelegentki przedstawiły swoje osobiste doświadczenia, podkreśliły znaczenie samoświadomości, odwagi i budowania pewności siebie. W drodze do sukcesu niejednokrotnie pomogła im wiara we własne możliwości i konsekwencja w działaniu, ale także asertywność i odpowiedni sposób komunikacji. Gościnie podzieliły się wskazówkami na temat pokonywania przeszkód oraz strategii budowania kariery przez kobiety, a także o tym, jak istotne w drodze do równouprawnienia jest zaangażowanie mężczyzn.
Dyskusja o równości szans
Wydarzenie zakończył panel dyskusyjny prowadzony przez Maję Chabińską-Rossakowską – dyrektor Banku HR. Paneliści – nasze gościnie, Bożena Graczyk oraz Michał Miczajka – Super Circle Lead Contact Centre – opisywali sytuację kobiet na rynku pracy i jakie działania przybliżają nas do równości szans.
Pierwsza konferencja Kobiet ING integrowała tegoroczne inicjatywy, z których wiele jest w trakcie realizacji. Już w kolejnym wydaniu będziemy do nich nawiązywać.
Andżelika Zdrojewska, Expert – Diversity, Inclusion & Belonging