Jeśli się uczyć, to nowocześnie i efektywnie INGame
Uważacie, że czas edukacji jest już za Wami? Chcielibyście się uczyć czegoś nowego, ale nie macie na to czasu? A może macie złe doświadczenia z nauką i nie wiecie, co zrobić, aby była ona efektywna, ale też przyjemna? INGame rozwieje Wasze wątpliwości.
Wiemy, że efektywne uczenie się jest kompetencją, którą powinniśmy wzmacniać. Jak to robić? Przede wszystkim trzeba zmienić podejście do uczenia się – zrezygnować z dotychczasowego sposobu, który był odgórny, punktowy i wymagał wielu godzin spędzonych na szkoleniach.
My Learning dla każdego
W dzisiejszych czasach możemy uczyć się szybciej dzięki możliwościom, jakie dają digital oraz uczenie się z innymi. W banku mamy platformę My Learning, z której możemy czerpać wiedzę i doświadczenia od osób z całej grupy ING. Co ważne, możemy z tych źródeł korzystać 24 h 7 dni w tygodniu.
Każdy z nas może wpływać na treści, jakie znajdują się na tej platformie. Możemy tam tworzyć kanały tematyczne i w ten sposób wpływać na przepływ wiedzy i doświadczeń w organizacji. Wystawianie gwiazdek oraz komentarzy to pozostawiona rekomendacja dla poszukiwaczy wiedzy. Dzięki społecznościom Yammer, takim jak np. Uczenie ma znaczenie, szybciej znajdziemy odpowiedz na nurtujące pytanie. Wystarczy je zadać. Wśród nas jest wielu specjalistów, którzy chętnie podzielą się doświadczeniem.
Budowanie społeczności to nie tylko wymiana wiedzy, lecz także wpływanie na budowanie swojej marki eksperta.
Wspólna podróż w ramach INGame
Żeby przybliżyć nowy sposób efektywnego uczenia się, zaprosiliśmy Was do wspólnej podróży w ramach INGame. INGame ma lekką formę – wokół ciekawostek zaplanowane są zadania pozwalające poznawać i testować konkretne techniki uczenia się oparte na neuronauce. Okazuje się, że nauka może być zabawą, przyjemnością i nie wymagać wielu godzin czy ogromnego wysiłku. Ważne, abyśmy byli konsekwentni i systematyczni.
Scenariusze do zadań w INGame przygotowały osoby, które zgłosiły się przez Giełdę Inicjatyw Rozwojowych do realizacji tego zadania.
Doświadczenia pracowników, którzy brali udział w INGame:
- Emilia Herman, customer journey specialist, Pion COO
INGame jest dla mnie odskocznią, dzięki której mogę w prosty sposób przyswoić wiedzę. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, która została włożona w grę, by całość mogła nie tylko zainteresować pracowników, ale przede wszystkim uczyć. Każdy pracownik banku w dogodnym dla siebie momencie może sięgnąć go gry i wybrać się w podróż po wybranych kontynentach.
W każdej podróży zapewne każdy znajdzie coś dla siebie, od ciekawostek z różnych zakątków Ziemi przez metody uczenia się czy techniki relaksacyjne po gry sprawdzające czas reakcji i refleks. Z każdej wyprawy można wyciągnąć wnioski i nowe doświadczenie, dzięki któremu w przyszłości będzie nam się łatwiej odnaleźć w stresującej sytuacji czy łatwiej wybrać metodę, przy której nauka stanie się prostsza.
Dodatkowym motywatorem w tej formie nauki jest zdobywanie INGów za każdą zakończoną poprawnie wyprawę, co umożliwia wymianę monet na różnego rodzaju nagrody przygotowane przez organizatorów. Polecam każdemu pracownikowi tę formę rozrywki połączonej z nauką – czy to podczas przerwy na kawę, czy podczas chęci rozładowania negatywnych emocji, ale też po prostu w ramach odskoczni od codzienności. - Anna Waśniowska, ekspert ds. komunikacji, Pion CEO
Dołączyłam do INGame z ciekawości – to coś nowego, a ja lubię próbować nowych rzeczy. Każdy gracz ma za zadanie odbyć kilka całkiem realnych wypraw po świecie – to jak uczestniczenie w przygodach Indiany Jonesa. Poznajesz różne zakątki świata, rozwiązujesz zagadki i zdobywasz sprawności. A przy tym wszystko to zajmuje mało czasu.
Szybko okazało się, że oprócz gier zręcznościowych, pigułek wiedzy na różne tematy, także tych niezwiązanych z pracą zawodową, INGame oferuje dostęp do testów, które pozwalają lepiej poznać siebie – nasze mocne strony, kompetencje i potencjał. A kto z nas nie chciałby tego wiedzieć! Dzięki INGame poznaję platformę My Learning – przekonałam się, że jeśli tylko wiesz, czego szukasz, możesz tam znaleźć wiele bardzo aktualnej i przydatnej wiedzy z wielu dziedzin – na wyciągnięcie ręki każdego dnia 24/7. Na pewno będę tam wracała, nawet jak „wrócę” z ostatniej wyprawy.
-
Maja Gierula, Customer Loyalty Team w ŚwidnicyINGame to wspaniała przygoda. Przyswajanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności jeszcze nigdy nie były tak łatwe. Zresztą każde dziecko wie, że nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. W naszej organizacji mamy wiele możliwości samorozwoju, tylko często nie wiemy, gdzie ich szukać. INGame odkrywa przede mną coraz to nowe szkolenia, informacje, które wspomagają mój rozwój każdego dnia. Koleżanka z zespołu powiedziała mi ostatnio: „Nawet nie wiedziałam, że w My Learning znajdę tyle ciekawych rzeczy”. Inna powiedziała, że INGame daje jej możliwość zatrzymania się na chwilę i działa odstresowująco jak każda gra. I właśnie po to stworzyliśmy INGame!
Piszę „stworzyliśmy”, gdyż miałam przyjemność pracować przy tym projekcie. Projektowanie scenariuszy różnych gier sprawiło mi ogromną frajdę, ale też mogłam zobaczyć, jak taka praca wygląda od środka. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i nie takie łatwe, jak by się wydawało. Jeśli chcecie skutecznie się uczyć i dodatkowo mieć z tego fun, to zapraszam do INGame! -
Radosław Świszcz, Ekspert Team Zarządzanie Segmentem Klientów Biznesowych
Mam poczucie, że INGame jest pewnym lustrem tego, czym rozwój – odmieniany na wiele sposobów – jest dzisiaj. Dla mnie to po prostu otwarty umysł na różne informacje, które poszerzają perspektywę. To samodzielność. Uczenie się w małych dawkach. W INGame poznałem różne treści – od metod adaptacji do przepisu na sushi. I to wszystko w jakieś 20 minut tygodniowo.
Dzięki Giełdzie Inicjatyw Rozwojowych mogłem zgłosić się do grupy twórców tej gry. To dopiero była przygoda! Współpracowałem z osobami, których w biurze pewnie nigdy bym nie poznał. To było na serio wyjście z codziennych butów biznesu i zrobienie czegoś totalnie nowego.
Honorata Bołoz, Centre of Expertise - HR