Archiwum numerów

    Szukamy rozwiązań dla czystej i dostępnej energiiProgram Grantowy ING

    Wydarzenia Autor : Katarzyna Barczyk 2 minuty czytania

    Wystartował Program Grantowy ING dla start-upów i młodych naukowców. Milion złotych dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań dobrych dla planety. Wyzwanie w pierwszej edycji to czysta i dostępna energia. Dowiedzcie się więcej o programie i konkursie –  przekazujcie dalej dobre wieści. Być może znacie start-upy i naukowców, którzy rozbiją w naszym konkursie bank.  

    W ING chcemy wspierać ludzi młodych, ambitnych, którzy zmieniają świat na lepsze. Pomagać im tworzyć nowe, innowacyjne rozwiązania, które pozwolą nam wszystkim być bardziej eko na co dzień. Dlatego 4 kwietnia wystartował wyjątkowy projekt – Program Grantowy ING. To pierwsza tego typu inicjatywa w historii naszego banku! 



    Joanna Erdman
    , wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego: Od wielu lat promujemy rozwiązania związane ze zrównoważonym rozwojem. Wprowadzamy do oferty produkty wspierające działania proekologiczne i odpowiedzialnie zarządzamy ryzykiem środowiskowym. Dzielimy się z klientami naszą wiedzą i doświadczeniem. Teraz chcemy również zachęcać do działań na rzecz środowiska start-upy i młodych naukowców. 

    Dobry głos o Programie Grantowym ING od Kasi Nosowskiej

    Żeby rozkręcić i wypromować program, przygotowaliśmy spot z udziałem Kasi Nosowskiej. To nie pierwsza akcja ING, którą wspiera. Kasię razem z ING możecie kojarzyć z kampanii Dobry Głos dla Firm czy ostatniej akcji promującej Mapę Zero Waste. W naszym krótkim wideo chcieliśmy zwrócić uwagę na to, ile sprzętów elektrycznych otacza nas w codziennym życiu. Czy wyobrażamy sobie życie bez pralki, zmywarki, telefonu, laptopa? Pewnie tak, ale byłoby ono dużo trudniejsze. Dlatego ważne jest to, że skoro już korzystamy z tych urządzeń, dobrze by było, gdybyśmy mogli zasilać je czystą, zieloną energią. Albo stosować takie rozwiązania, które pomogą nam ją oszczędzać. O tym właśnie śpiewa Kasia! A towarzyszy jej nietypowa orkiestra, złożona z urządzeń elektrycznych, które widzimy w reklamie. Pierwsze skrzypce gra pikająca mikrofalówka, a akompaniują suszarka, pralka, szczoteczki elektryczne i budziki. Koniecznie zobaczcie!

    Więcej o naszym konkursie

    Zapraszamy do niego start-upy i naukowców do pięciu lat po studiach. W pierwszej edycji skupiamy się na siódmym celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Szukamy rozwiązań, które odpowiadają na wyzwanie: jak możemy zapewnić czystą i dostępną energię. Szczególnie ważne są dla nas te, które poprawią efektywność energetyczną, zwiększą wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy pomogą w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

    Jest o co walczyć! 

    Zgodnie z Deklaracją Ekologiczną ING przeznaczamy aż 2 mln zł na rozwój projektów w obszarze ESG (Environmental, Social & Corporate Governance). W tym roku w ramach dwóch edycji konkursu. Oznacza to, że w każdej jest do zgarnięcia milion złotych na dalszy rozwój projektów.

    Nagrody finansowe to nie wszystko

    Finaliści konkursu organizowanego przez ING wezmą udział w warsztatach, podczas których dowiedzą się, jak rozwijać i prezentować swoje innowacyjne rozwiązania. Z kolei zwycięzcy zyskają indywidualny mentoring, możliwość współpracy z inwestorami i firmami z portfolio ING oraz promocję w mediach.



    Małgorzata Jarczyk-Zuber
    , Chief Innovation Officer w ING Banku Śląskim: Uwzględniliśmy elementy, które są istotne dla tych grup, m.in. warsztaty, mentoring, działania promocyjne. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie przyczynimy się do popularyzacji rozwiązań w zakresie czystej i dostępnej energii oraz twórczego myślenia nastawionego na kreowanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ESG. 

    Wielki finał 27 czerwca 

    Najlepsze rozwiązania wybierze kapituła. ING będą reprezentować: Brunon Bartkiewicz, Joanna Erdman, Ewa Łuniewska, Sławomir Soszyński i Małgorzata Jarczyk-Zuber. Wiedzą ekspercką podzielą się również przedstawiciele firm PWC, Siemens Polska i Polenergia. Perspektywę organizacji pozarządowych wniosą WWF i UN Global Compact. Z kolei świat nauki będzie reprezentował dr Maciej Kawecki. 

    Po więcej szczegółów zapraszamy Was na stronę lub na społeczność Innowacje w aplikacji Yammer. 
    A jeśli w Waszym otoczeniu są osoby, które mogłyby wystartować w konkursie, koniecznie przekażcie news dalej! 

    Katarzyna Barczyk, Centrum Eksperckie – ESG